EUROFLUID-HYDRAULIK CR, s. r. o.
Registrace | Zapomenuté heslo
CZ EN DE
Eurofluid / Podle výrobce / Podle výrobce-šroubení
Kategorie
Firma

Firma EUROFLUID-HYDRAULIK je Vaším spolehlivým partnerem při vývoji, konstrukci a stavbě hydraulických obvodů a agregátů, jakož diagnostice závad na Vašich hydraulických zařízeních. Specialisté firmy EUROFLUID-HYDRAULIK jsou Vám k dispozici jak v České republice, tak řadě dalších zemí střední a východní Evropy díky síti partnerů v jednotlivých zemích.

Kontakt

Telefon: 313 531 016

E-mail: e-shop@eurofluid.cz

Dotaz na prodejce

Podle výrobce-šroubení

GKN-Walterscheid GmbH

 

The name Walterscheid in inseparably linked to the development of agritechnical engineering. Technology has played an ever-increasing role in farming since the company was founded by Jean Walterscheid in 1919. Walterscheid has not simply accompanied this change, but made decisive contributions to it - in the form of revolutionary new developments with a worldwide impact.

The road taken by GKN Walterscheid GmbH to becoming the world's leading supplier of agritechnical driveline and attachment systems is characterised by innovations and a consistent focus on international markets. Being integrated in a major, international group of companies, we can serve our customers as an efficient and dependable partner in the long term as the concentration process in agritechnical engineering continues: Walterscheid is part of the international GKN Group, based in Birmingham/UK. With almost 50,000 employees and annual sales of 6.7 billion euros, GKN is present in 40 countries, making it a strong partner for our strategy:

Think global - Act local!

A constant dialogue with the farming community all over the world is the basis for practice-oriented product developments and services tailored to the specific needs of farmers in every agricultural region in the world.

 
walterscheid_logo  
 
   
   
   
   

  

Homepage | Sitemap | Slovník pojmů

Nákup, prodej, návrh a výroba hydraulických systémů 

 Upozornění:

Veškeré informace poskytované firmou EUROFLUID-HYDRAULIK, jejími zaměstnanci a distribučními partnery jsou určeny uživatelům s odbornými znalostmi. Uživatel je povinen na základě svých znalostí, realizovaných funkčních postupů a bezpečnostních požadavků zkontrolovat vhodnost vybraných produktů.

LOGO TÜV SÜD

MajorShop